5 עובדות שחשוב להכיר על מחלת הסוכרת

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

סוכרת לצערנו היא אחת המחלות הנפוצות בעולם, שמשפיעה מדי יום על מיליוני אנשים וחיי היומיום שלהם. אם לאחרונה אתם או קרוביכם אובחנתם במחלה זו על סוגיה השונים, יש מספר דברים שאתם צריכים לדעת. במאמר זה נספר לכם חמש עובדות משמעותיות.

 

1. קיימים שלושה סוגים עיקריים של סוכרת

סוכרת היא מצב בריאותי בו יש רמות גבוהות של סוכר בדם, שנגרם עקב ייצור לא מספק של אינסולין או ניצול לא יעיל שלו. קיימים שלושה סוגים עיקריים של סוכרת. הראשון הוא סוכרת מסוג 1, שמתפתחת בדרך כלל בגילאי הילדות או בגיל ההתבגרות. סכרת סוג 2 היא הנפוצה ביותר והיא מתפתחת בגילאים הבוגרים יותר. היא קשורה באופן ישיר לאורח החיים של המטופל. הסוג השלישי הוא סוכרת הריון, והיא מאובחנת אצל אחוז גדול יחסית מהנשים במהלך ההיריון שלהן.

סוגי סוכרת

 

2. טרום סוכרת הוא תמרור אזהרה

טרום סוכרת הוא אבחון רפואי שאומר שיש לכם רמות סוכר גבוהות מהרגיל בדם, אך עדיין לא ברמה שניתן לאבחן סוכרת. יש אנשים שמסתפקים בזה, אבל האמת היא שמדובר בתמרור אזהרה שמצריך מכם לבצע שינויים שונים באורח החיים וללכת לבדיקות תכופות יותר כדי למנוע מהמחלה להתפתח לסוכרת אמיתית ומוצהרת. מדובר במצב הפיך אבל שיש לשים עליו את הדעת.

 

3. יש גורמי סיכון שניתן למנוע, וכאלה שלא

קיימים גורמי סיכון שונים שיכולים לתרום להתפתחות מחלת הסוכרת. בין גורמים אלה יש כאלה שאין לנו איך להשפיע עליהם, כמו גנטיקה והגיל שלנו. אבל יש גורמי סיכון שבהחלט אפשר לעשות בהם שינוי. השמנת יתר, תזונה לקויה ומחסור בפעילות ספורטיבית יכולים להשפיע לרעה על התפתחות המחלה, ואותם בהחלט אפשר למנוע באמצעות אימוץ אורח חיים בריא יותר.

טרום סוכרת היא תמרור אזהרה

 

4. אם לא תתנהלו נכון עם סוכרת, עלולים להתעורר סיבוכים

סוכרת שלא מטופלת היטב יכולה להוביל לסיבוכים חמורים שישפיעו באופן מקיף על הבריאות שלכם, בין היתר על העצבים, על הראייה, על כלי הדם ועוד. ניהול נכון של מחלת הסוכרת כוללת בדיקות סוכר תכופות, לקיחת תרופות והזרקת אינסולין במידת הצורך, ניהול הדיאטה שלכם היטב ועוד.

 

5. אפשר לחיות עם סוכרת שנים רבות

לא מדובר באבחנה שעוצרת לחלוטין את שגרת חייכם- מדובר במחלה שניתן להתמודד איתה ולחיות לצידה ברווחה. אם תלמדו כיצד לטפל בה ותפגינו חוסן ואומץ אל מול השינויים שהיא מצריכה מכם, תוכלו לחיות עוד שנים רבות עם המחלה מבלי שהיא תשפיע על חייכם באופן דרסטי.

 

לסיכום

לסיכום, חשוב להבין מספר עובדות מפתח על מחלת הסוכרת, שכן זה חיוני לצורך קידום המודעות למחלה ודרכי ההתמודדות איתה. על ידי נקיטה של צעדים שונים למניעת סוכרת וניהול המצב הבריאותי, אפשר לשפר את איכות החיים שלכם ולהפחית את הסיכון לסיבוכים כאלה ואחרים.

אִבחוּן

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו