5 עובדות מעניינות על טיפול PRP לשיער

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

טיפול PRP (פלזמה עשירה בטסיות) הפך בשנים האחרונות לאחד הטיפולים המבוקשים ביותר בתחום רפואת השיער. הטיפול מציע פתרון יעיל ובטוח לבעיות נשירה ודלילות השיער, תוך שימוש בתכונות הריפוי הטבעיות של הגוף. במאמר זה נציג 5 עובדות מעניינות על טיפול PRP לשיער.

 

1 – טיפול PRP משתמש בדם של המטופל עצמו

טיפול PRP לשיער (פלזמה עשירה בטסיות) מהווה פריצת דרך בתחום רפואת השיער, בזכות השימוש בדמו של המטופל עצמו. תהליך הטיפול מתחיל בלקיחת דגימת דם מהמטופל, אשר עוברת צנטריפוגציה (סיבוב במהירות גבוהה) להפרדת הפלזמה העשירה בטסיות מיתר מרכיבי הדם. הפלזמה המרוכזת מוזרקת לאזורי הקרקפת הדלילים, והיא מכילה ריכוז גבוה של פקטורי גדילה וחלבונים טבעיים המעודדים צמיחה וחידוש של זקיקי השיער.

הודות לשימוש בחומרים מגופו של המטופל עצמו, נמנעת כמעט לחלוטין אפשרות לתופעות לוואי או דחייה חיסונית של החומר המוזרק. שיטה זו הופכת את טיפול PRP לאחד הטיפולים הבטוחים והיעילים ביותר הקיימים כיום לטיפול בבעיות שיער.

1 - טיפול PRP משתמש בדם של המטופל עצמו

2 – טסיות הדם משחררות גורמי גדילה החיוניים לצמיחת השיער

טסיות הדם ממלאות תפקיד מפתח בקידום צמיחת השיער, הודות ליכולתן לשחרר מגוון רחב של גורמי גדילה. גורמים אלו, ובהם PDGF, VEGF ו-FGF, מעודדים התחדשות והתרבות של תאי שורש השיער, ובכך תורמים לחיזוק ועיבוי של זקיקי השיער הקיימים. בנוסף, גורמי הגדילה מגבירים את זרימת הדם לקרקפת, מה שמבטיח אספקה אופטימלית של חמצן וחומרי הזנה חיוניים לשורשי השיער.

תהליכים אלו מסייעים בהארכת שלב הצמיחה (אנגן) במחזור חיי השערה, ובמקביל מעכבים את כניסתה לשלב הנשירה (טלוגן). הודות לתכונות אלו, לטסיות הדם תפקיד משמעותי בשיפור בריאות השיער ומראהו במסגרת טיפול PRP.

 

3 – טיפול PRP יעיל במיוחד בשלבים המוקדמים של התקרחות

מחקרים הראו כי טיפול PRP נותן את התוצאות הטובות ביותר כאשר הוא מבוצע בשלבים הראשונים של נשירת שיער והתקרחות. ככל שהטיפול מתחיל מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי לעצור את תהליך הנשירה ולשקם את צמיחת השערות הדלילות. עם זאת, גם מטופלים עם דלילות מתקדמת יותר יכולים להפיק תועלת מהטיפול.

3 - טיפול PRP יעיל במיוחד בשלבים המוקדמים של התקרחות

4 – נדרשות מספר סדרות טיפול לתוצאות מיטביות

על מנת להשיג תוצאות מיטביות, מומלץ לעבור סדרה של 3-6 טיפולי PRP, בהפרש של כ-4-6 שבועות בין טיפול לטיפול. לאחר מכן, מקובל לבצע טיפולי "תחזוקה" בודדים מדי מספר חודשים, בהתאם לצורך. מספר הטיפולים המדויק נקבע על ידי הרופא המטפל, בהתאם למצבו הספציפי של כל מטופל.

 

5 – טיפול PRP בטוח ומערב סיכונים מזעריים

בהיותו מבוסס על שימוש בדמו של המטופל בלבד, טיפול PRP נחשב לבטוח ביותר ומערב סיכונים מינימליים בהשוואה לטיפולים אחרים. תופעות הלוואי השכיחות כוללות אודם, נפיחות קלה ורגישות באזור המטופל, התחושות חולפות לרוב תוך מספר ימים. לאור פרופיל הבטיחות הגבוה, הטיפול מתאים לקשת רחבה של מטופלים.

5 עובדות מעניינות על טיפול PRP לשיער

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו