3 דרכים לקבלת הקלות במיסים

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

ניתן לקבל הקלות במס בגלל שלל סיבות, כמו לדוגמא, מגורים בפריפריה, נקודות זכות עבור ילדים ועוד. אבל פטור מלא ממס הכנסה לא ניתן לכל אחד. מה ההבדל בין הקלות מס לפטור ממס ומי זכאי לכל אחד מהם? ריכזנו עבורכם כל מה שצריך לדעת.

הקלות מס או פטור ממס

קיים הבדל משמעותי בין הקלות מס ולבין פטור ממס הכנסה. ההקלות מס ניתנות לפי נקודות זכות ויש מגוון רחב של אפשרויות בהקשר הזה.

דרך 1 | מגורים באזורים המוגדרים פריפריה

מגורים באזורי מדינת ישראל המוגדרים כפריפריאליים והמדינה רוצה לעודד מגורים באזור הזה, לכן קיימות הקלות מס, עבור מי שגר במקומות האלו.

 

דרך 2 | ילדים

כן כן, ילדים. עבור ילדים מגיעות לכם נקודות זיכוי, אשר אלו בסופו של דבר מפחיתות את המס שנדרש לשלם.

 

דרך 3 | פטור מלא ממס הכנסה

פטור מלא ממס הכנסה, ניתן במקרים מסויימים, כתוצאה מתאונה או מחלה ובהתאם לתנאים שנפרט מטה.

 

מי זכאי לפטור מלא ממס הכנסה?

הזכאים לפטור מלא ממס הכנסה, הם מי שנפגעו כתוצאה מתאונה, או מחלה וסך הנכויות שלהם בעקבות זאת עולה על 90%. הפטור חל על כלל ההכנסות החייבות במס ועד לתקרה של 500-600 אש"ח (יש לבדוק מדי שנה באתר רשות המיסים)

 

להשיג את הפטור ב-3 שלבים פשוטים

"בשביל הזכויות" מציעים לכם ליווי לאורך התהליך וב-3 שלבים פשוטים:

 

שלב 1 | שיחה טלפונית והבנת המקרה לעומק

במהלך השיחה הטלפונית, נערוך היכרות ראשונית, תציגו בפנינו את המקרה, ונבחן האם באמת בהתאם לממצאים ניתן לקבל פטור ממה הכנסה

 

שלב 2 | שיחה פיזית וגיבוש התיק הרפואי

השלב השני בתהליך, לאחר שבשיחה נראה שבאמת אתם עומדים בקריטריונים לקבל הפטור, נערוך פגישה פיזית בה נעשה היכרות אישית, נרכז את כלל המסמכים ונגבש תיק רפואי שישרת אותנו בועדה הרפואית, מטעם ביטוח לאומי.

 

שלב 3 | ועדה רפואית מטעם ביטוח לאומי

השלב השלישי והאחרון הוא הועדה הרפואית. הועדה הרפואית היא מטעם ביטח לאומי ובה מציגים את כלל הסיבות לבקשת הפטור. הועדה יכולה לאשר או לא לאשר את הזכאות.

 

האם צריך ליווי בתהליך?

כדאי ורצוי לקחת שירותי ייעוץ וליווי, כמו כל בירוקרטיה מול מדינת ישראל, גם במקרה הזה נדרש להבין את התהליך לעומק, לדעת אילו טפסים נדרשים וכמו כן, לדעת איך לעמוד מול הועדה הרפואית על מנת להגיע לתוצאות. "בשביל הזכויות" כאן כדי ללוות אתכם במודל של תשלום כנגד הצלחה בלבד ולהפוך עבורכם את התהליך לפשוט ויעיל.

 

לסיכום

פטור ממס הכנסה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים בחודש. הפטור ניתן למי שנפגעו חס וחלילה מתאונה, או מחלה וסך הנכויות מסתכם במעל 90%. עם נסיון של מעל 20 שנים, ארגון "בשביל הזכויות" כאן כדי ללוות אתכם כל הדרך עד לקבלת הפטור.

הקלות מס

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו