3 שיטות לגמילה מסמים או אלכוהול

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

כל מי שהתמודד בעצמו עם בעיה כמו התמכרות לסמים או לאלכוהול, או שיצא לו ללוות אדם קרוב בעניין הזה, יודע לומר שזה מאוד לא פשוט.

איך באמת מתמודדים בצורה הכי טובה עם גמילה מסמים ואלכוהול? והאם יש שיטה אחת שיכולה להיות יעילה עבור כולם?

 

גמילה פיזית

כאשר מדברים על שיטות שונות של גמילה מסמים או אלכוהול, אנחנו רואים שהשלב הראשון שצריך לעבור תמיד הוא הגמילה הפיזית. אנשים שמכורים לא מדמיינים את זה, הגוף שלהם באמת דורש את אותו סם או את אותה רמת אלכוהול. לכן השלבים הראשונים הם דווקא ההתמודדות עם העניין הפיזי, שעלול להיות כואב ומאוד לא נעים. מצד שני, החלק החיובי של הגמילה הפיזית, הוא מדובר לרוב על עניין יחסית קצר, שכן לא מדובר על תקופה מאוד ארוכה של כאבים ואי נוחות פיזית. השאלה כמה זמן ייקח לנו לעבור את השלב הזה תלויה, בין היתר, בשאלה עד כמה אותו מכור היה מכור לסמים או לאלכוהול שהוא צרך.

 

גמילה נפשית

אי אפשר לדבר על שיטות של גמילה ולא להתייחס גם לצד הנפשי והרגשי, כי למעשה, זה החלק המורכב. אנשים שמכורים אומנם עושים מעשה פיזי כלשהו כדי להכניס לגופם את אותו סם או את אותה מנת אלכוהול, אך בפועל העניין הוא רגשי ונפשי לחלוטין. זו הסיבה שבגללה בכל אחת משיטות הגמילה הקיימות, אנחנו רואים שיש התייחסות מאוד משמעותית לנושא הנפשי. ניתן להתמודד עם הגמילה הנפשית דרך שיטות ומתודות שונות, כמו למשל:

  1. שיחות בקבוצה שבה לוקחים חלק מכורים אחרים
  2. סיוע למכורים אחרים
  3. מרכזי גמילה שבהם המכור עובר לגור לכל תקופת הגמילה ועוד

 

אין ספק שגם בעניין הזה הגמילה הנפשית אנחנו רואים שמדובר על תהליך צריך להתמיד בו שכן ההתמדה כאן היא המפתח להצלחה.

 

ההכנה לקראת העתיד

לבסוף, זה לא משנה באיזו שיטת גמילה תבחרו, כי בכל מקרה, השלב הבא יעסוק בהכנת המכור שלנו לחזרה לחיי השגרה. זה אומנם נשמע כמו דבר בנאלי, כי אם אותו מכור נגמל, הוא הרי יוכל לחזור ולתפקד כמו תמיד, אך בפועל זה לא כך. בפועל הסביבה שבחוץ מלאה באינספור פיתויים שעלולים להיות בעייתיים וקשים מבחינת האדם שנגמר ולכן חשוב לעבור גם את שלב ההכנה לקראת החיים שבחוץ.

 

איך בוחרים את המקום הנכון לגמילה?

בשנים האחרונות אנחנו רואים שאחת מהשיטות הכי טובות שיש לגמילה היא לפנות אל מרכז גמילה מקצועי. שם מחכים למכור אנשי מקצוע מובילים שיוכלו ללוות אותו לכל אורך הדרך, והתמיכה המקצועית היא זו שהרבה פעמים תעשה את ההבדל. אתם מחפשים מרכז גמילה לאדם אהוב? רוצים לסייע? כנסו עוד היום ללינק: shivtaya.co.il ותוכלו לקבל את כל האינפורמציה החשובה בנושא הרגיש והמורכב הזה.

 

מזרק

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו