שחורים בפנים – איך נפטרים מהם

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

בגיל מסוים הם מתחילים להופיע – נקודות שחורות קטנות על הפנים שהופכות אותו לשומני ומחוספס יותר, פוגמות במראה החיצוני ובאופן כללי מעצבנות מאוד למראה ומטרידות.

כולנו מכירים את תופעת ה"שחורים", וברגע שאלה צצים לנו על הפנים לרוב נרצה להיפטר מהם כמה שיותר מהר.

עם זאת, חשוב מאוד שהניסיונות להיפטר משחורים לא יגרמו נזק לעור הפנים שלנו – וחלק מהשיטות הנפוצות כיום להוצאת שחורים עלולות ליצור נזק.

במדריך זה נרחיב על שחורים והשיטות להוצאתם, ונמליץ על השיטה הטובה ביותר.

 

קודם כל, מה זה שחורים ולמה הם צומחים על הפנים?

שחורים, או בשמם המקצועי "קומדונים", הם פצעונים קטנים בעלי צבע כהה המקל להבחין בהם ומכאן שמם הנפוץ. שחורים נוצרים בעקבות חוסר איזון הורמונלי, הגורם לבלוטות החלב ליצור עודפי שומן. עודפי שומן אלה מצטברים בנקבוביות הפנים כאשר הריכוז הגבוה ביותר לצמיחתם הוא באזור האף. על אף שבמבט ראשון קומדון נראה כפצעון קטן שיהיה קל להוציא, חשוב לדעת כי רובו של הקומדון נמצא בעומק העור ובבסיס הנקבובית, והחלק הגלוי מעל לפני העור הוא קטן יחסית. מסיבה זו יש להקפיד על הוצאה בטוח שלו, שכן הוצאה לא זהירה עלולה לגרום נזק לעור הפנים.

 

השיטות הנפוצות להוצאת שחורים מהאף

אלה הן השיטות הנפוצות להוצאת שחורים מהאף ומהפנים, המומלצות יותר או פחות:

מסכות פנים:

כיום ישנו היצע רחב בשוק למסכות פנים שמטרתן לסייע לכם להיפטר מהשחורים ולשמור על עור פנים נקי וחלק. חשוב לדעת שמסכות הפנים לא אחידות באיכותן, ויש מסכות מוצלחות יותר או פחות. סוגי המסכות הנפוצים הם מסכת סודה לשתייה עם דבש וכן מסכת חלבון שניתן להכין בבית ומסכת שיבולת שועל, מלפפון ודבש.

 

מדבקה מאבקת פחם ואבקת ג'לטין:

אחד האמצעים הנפוצים להוצאת שחורים. גם כאן חשוב לדעת כי לא כל המותגים שווים באיכותם, ומומלץ לקבל המלצות על מדבקות.

 

הוצאת שחורים על ידי לחץ:

שיטה נפוצה, אך לא מומלצת: השיטה היא לחמם את העור במקלחת לאורך זמן, ולאחר מכן להוציא את השחורים באמצעות הפעלת לחץ על מקום צמיחתם. על אף ששיטה זו עשויה להיות אפקטיבית, היא גם עלולה ליצור נזק ולכן אנחנו ממליצים להימנע מכך.

 

השיטה הבטוחה והאפקטיבית ביותר – לחץ שלילי

לדעתנו השיטה המומלצת ביותר להוצאת שחורים היא באמצעות לחץ שלילי. למעשה מדובר בלחץ שנגרם על ידי מכשיר להוצאת שחורים ייעודי להתמודדות עם שחורים, היונק באופן בטיחותי את גופו של הקומדון ומגיע ממש עד בסיס העור.

 

היכן ניתן לרכוש מכשיר להוצאת שחורים?

אם אתם מעוניינים ברכישת מכשיר להוצאת שחורים על ידי לחץ שלילי, אנחנו ממליצים על מכשיר שפיתחה חברת DUSK שנקרא DUSK SHINE. מדובר במשאבה המסייעת לכם להוציא שחורים באופן בטיחותי ללא נזק וללא כאב שפותחה על ידי מיטב המומחים בתחום ונחשבת לאפקטיבית ואיכותית.

 

חצ'קונים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו