עפעפיים ודמעות – מה ניתן לעשות כאשר סובלים מדלקת עפעפיים?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

מרגישים גירודים וגירויים בעיניים? סובלים מעיניים אדומות, תחושת יובש והופעה של קשקשים באזור הריסים? יכול להיות שאתם סובלים מדלקת בעפעפיים. אז מה זאת דלקת עפעפיים, ממה היא נגרמת ומה הטיפול המקובל עבורה? על כך בכתבה הבאה.

 

דלקת עפעפיים – הגרסה הקלה

ברוב המקרים הסיבה להופעת דלקת עפעפיים היא לא ידועה, אך במידה ומדובר בדלקת קלה שלא כוללת תסמינים כמו אובדן ריסים או פגיעה באיכות הדמעות, ניתן לטפל בה באמצעות טיפול ניקוי עפעפיים באופטיקה כרמית.

דלקת עפעפיים כמו דלקות אחרות נוצרת מהופעה של זיהום ובדרך כלל שימוש באמצעים היגייניים כמו מטליות לחות מיוחדות לעיניים או עיסוי באמצעות קומפרסים חמים יכולים לפתור את הבעיה.

במידה ויש צורך ניתן גם לפנות לטיפול חיצוני.

 

דלקת עפעפיים – איך זה מרגיש?

התסמינים הקלים של דלקת עפעפיים כוללים תחושה של אי נוחות ודביקות בעיניים, תחושות של צריבה, גרד ונוכחות של גוף זר בעין, רגישות לאור ועיניים אדומות.

במקרים מתקדמים יותר של הדלקת יכולים להופיע תסמינים כמו פגיעה בחדות הראיה, עפעפיים אדומים ומעט עבים, קשקשים באזור הריסים, הפרשות דביקות ובלוטות חלב מלאות בחומר הדומה לשעווה.

בהנחה והתסמינים האלו מופיעים, חשוב לפנות לאבחון מקצועי אצל רופא עיניים מוסמך על מנת לוודא שאכן מדובר בדלקת או לשלול אפשרות של מקרים חמורים יותר כמו גידול סרטני בעפעפיים או מחלות של פני שטח העין.

 

דלקת עפעפיים – סיבוכים אפשריים

כמו במקרים רבים, דלקות שאינן מטופלות כראוי בזמן, יכולות להתפתח לכדי מחלה חמורה יותר ועל כן חשוב לשים לב להופעת תסמינים ולפנות לאבחון רפואי בשלב מוקדם ככל הניתן. הסיבוכים האפשריים בדלקות עפעפיים הם אובדן ריסים, היחלשותם או צמיחה של הריסים בכיוון ההפוך, כלומר אל עבר הקרנית (טריכיאזיס). בנוסף, הדלקת עשויה להתפתח לכדי מחלות אחרות כמו כלזיון או מחלת העין היבשה. גם הופעה של שעורה בעין יכולה לנבוע ממצב של דלקת באזור העפעפיים.

 

איך מטפלים בדלקות בעפעפיים והאם צריך ניתוח?

כפי שנאמר, במקרים קלים של הדלקת ניתן לנקוט בשיטת טיפול פשוטה יחסית של שמירה על היגיינה באזור העין. ניתן לעשות זאת באמצעות ניקוי יום יומי של העפעפיים באמצעות מגבוני עיניים מיוחדים או עיסוי באמצעות קומפרסים חמים. אפיקי טיפול נוספים יהיו שימוש במשחות אנטי דלקתיות הכוללות אנטיביוטיקה וסטרואידים. כמו כן, אם אכן התפתח זיהום חיידקי באזור הדלקת ניתן גם לקחת כדורי אנטיביוטיקה שיסייעו בהתמודדות עם המחלה למשך שישה שבועות. במקרים חמורים, יכול להיות שיידרש טיפול חודרני כירורגי. אם התפתח אבצס בעפעף או כלזיון ניתן לנתח על מנת לפתור את הבעיה. כמו כן, ישנו טיפול של ניקוי העפעפיים ובלוטות החלב באמצעות לחץ מכני וחימום הבלוטות הסתומות. כך או אחרת, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה לפני הבחירה באפיק טיפול מתאים.

דלקת בעין

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו