מנורת ירח בעיצוב אישי

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

תאורה נכונה מעבר לכך שהיא מספקת מענה צורך הבסיסי באור, עם התאמה יכולה להוסיף המון לתחושה הטובה של דיירי הבית.

בשוק ניתן למצוא סגנונות רבים של גופי תאורה שונים: גופי תאורה צמודי קיר, צמודי תקרה, תלויים ועוד. בנוסף, ניתן לשחק גם עם סוג האור.

במאמר זה נבצע סקירה קצרה של סגנונות התאורה השונים הקיימים בשוק על מנת שתוכלו לבחור את הסגנון המתאים לכם בעת עיצוב הבית.

 

סגנונות תאורה לעיצוב הבית

סגנון תאורה מודרני

הסגנון הייחודי ביותר יהיה הסגנון המודרני. גופי תאורה אלו יתבטאו לרוב בסגנון המשלב מתכת חלקה ויבטאו תחושה עתידנית. בנוסף, יכללו בו מנורות מעוצבות באופן אלגנטי, קווים חלקים וסגנונות שונים של מנורות עומדות בצבעי מתכת. כמובן שסגנון זה ישתלב בבתים בהם קווי העיצוב של כלל הבית ובייחוד הסלון יבטאו סגנון חדשני ומודרני.

 

סגנון תאורה כפרי

לסגנון זה אין הגדרה ברורה ומדויקת, לרוב ישתייכו אליו גופי תאורה בעלי מראה נעים ורומנטי, כאלה שלא בעלי נוכחות רבה מידי במרחב אלא שישתלבו טוב עם ריהוט קש או עץ, ובבתים אשר מעוצבים באופן רגוע ומרווח. מנורות בסגנון כפרי יסייעו להשלמת עיצוב הבית בצורה שתיצור בו אווירה רגועה ונינוחה.

 

סגנון תאורה תעשייתי

סגנון זה הנפוץ בעיקר בעולמי האופנה והתרבות נכנס גם לתחום התאורה לבית. בעבר, מטרתו הייתה להעניק לחללים בבית או באולם מראה תעשייתי בסגנון מפעלי התעשייה של פעם. כיום, סגנון זה נעשה מעודן יותר וניתן למצוא גופי תאורה בסגנון תעשייתי שלא מעוצבים בצורה תעשייתית כבדה וישתלבו היטב עם חללים אחרים בבית. כאמור, אם בעבר זה שימש בעיקר עבור עיצוב חללי עבודה וחללים רחבים, כיום רבים אוהבים לשלב בצורה עדינה את הסגנון התעשייתי עם החדשני בחלל המגורים שלהם.

 

סגנון תאורה אקלקטי

באופן כללי, סגנון אקלקטי כולל בתוכו אפשרויות עיצוב מכיוונים שונים וממקומות שונים בעולם ומתרבויות שונות. בעולם התאורה ניתן למצוא סגנון זה כאשר תחתיו יכללו סגנונות מגוונים של גופי תאורה וכאלה אשר לא יפלו תחת אחת הקטגוריות הקיימות האחרות. סגנון זה לא מתחייב לקו מסוים ולכן רבים יתחברו ויבחרו גופי תאורה המוגדרים תחת קטגוריה זו היות והיא מציעה מגוון רחב של אפשרויות.

 

תאורת נוי

אמנם, הרבה מן הקטגוריות שהוזכרו כוללות בתוכן גופי תאורה המשמשים גם לנוי ולא רק להארה פונקציונאלית. אולם, ניתן לסווג את תאורת הנוי גם באופן ספציפי. תחת קטגוריה זו נמצא את הנורות הקטנות שמקשטות לנו את המרפסת ואת החדר וגופי תאורה שמטרתן היא לא בהכרח רק להאיר אלא גם להוסיף ייחוד ויופי לסביבה. דוגמא נוספת לכך ניתן לראות גם בטרנד מנורת ירח, או מנורות נוספות אשר מקשטות את החדר, כאשר ניתן לעצב אותן גם באופן אישי.

 

מנורות מעוצבות

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו