מוצרי מרפא לתינוקות – האם זה קיים

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

טיפול בתינוקות דורש התאמה של המוצרים לצרכים הייחודיים של התינוקות –  מצד אחד, ישנם צרכים רפואיים ברורים ובמקביל מדובר על מטופלים עדינים במיוחד. עבור רבים מההורים הפשרה בין השניים היא בהעדפה של מוצרי מרפא טבעיים, שמהווים פעמים רבות אפשרות עדינה ויעילה לטיפול שגרתי בתינוקות מבלי להזדקק לתרופות מרשם או לטיפול רופא.

 

עור רגיש של תינוקות

עורו של תינוק מתרגל בחודשי חייו הראשונים להתמודדות עם האוויר, עם בגדים שונים וחיתולים. משום שמדובר בעור רגיש במיוחד, פעמים רבות יש גירויים שונים על עור התינוק שעלולים לגרום אי נוחות או כאב. כל עוד מדובר על תופעות שגרתיות, שאינן דורשות פנייה לגורם רפואי, כדאי להעדיף מוצרים טבעיים כמו המוצרים של צמחי מרפא הרמב"ם ושל אחרים. מרכיבים טבעיים כמו קמומיל או שמן שקדים הם בעלי יכולות מוכרות בהרגעה ובשיכוך כאבים.

עור רגיש של תינוקות

 

גזים ובטן נפוחה

גזים ובטן נפוחה גם הם תופעות מוכרות מאוד אצל תינוקות, שמתחילים את השימוש במערכת העיכול שלהם, והם יכולים לגרום לאי נעימות רבה ולפגימה באורח החיים של התינוק ושל הוריו. מוצרים טבעיים שמיועדים לטיפול במקרים כאלה כמו תה שומר או תמציות צמחיות לשתייה או תערובות של שמנים אתריים לעיסוי הבטן, יכולים להתאים גם לתינוקות. עם זאת, חשוב לוודא שהטיפול מתאים ולהקפיד על מינונים מתאימים.

 

מצמיחים שיניים

כאבי צמיחת שיניים נמנים על הכאבים המוכרים ביותר אצל תינוקות. האתגר של תקופת בקיעת השיניים דורש פתרונות גם להקלה על הכאב וגם למניעה של דלקות חניכיים עקב התהליך. טיפולים מבוססי צמחי מרפא לתקופה זו, כוללים ג'לים על בסיס צמחי מרפא להרגעת הכאב, נשכנים לעיסוי החניכיים, וכן שמנים טבעיים בעלי סגולות אנטי דלקתיות. טיפול בכאבים ובקושי של תהליך בקיעת השיניים, מבטיח גם הקלה בשתייה ובאכילה, שעלולים אף הם להיפגע בתקופה זו.

 

מוצרי רחצה טבעיים

עורו של התינוק הוא עור רגיש במיוחד אבל גם שיער התינוק עדין במיוחד, ועבור אלה כדאי להעדיף מוצרים ותכשירים טבעיים מבוססי צמחי מרפא, גם עבור שלב הרחצה. סבונים טבעיים רבים מותאמים גם לעורו של תינוק, ובניגוד לתכשירי רחצה סינתטיים, אין בהם סכנה להיווצרות גירויים או כאבים אצל התינוק. מוצרי רחצה פשוטים במיוחד בדרך כלל מבוססים על גליצרין, שיבולת שועל או שמן קוקוס טהור. רבים ממוצרי הרחצה שמיועדים לתינוקות עשויים ממרכיבים טבעיים, אבל כדאי תמיד לוודא שאכן כך, בעיון ברשימת הרכיבים על התווית.

 

לסיכום

הורים לתינוקות נתקלים פעמים רבות, במהלך השנים הראשונות של התינוק, במקרים בהם נדרש טיפול בבעיות והפרעות שונות אצל התינוק, וגם כחלק משגרת הרחצה והטיפוח היום יומית שלו. ברוב המקרים האלה, הבחירה הנכונה עבור התינוק תהיה במוצרי מרפא, שמבוססים על מרכיבים טבעיים, מוכרים ומוכחים ביעילותם על ידי דורות רבים של הורים ותינוקות.

מוצרי רחצה טבעיים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו