איך לבחור את מרכז הגמילה המתאים ביותר לצרכים שלכם?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

בשנים האחרונות תופעת ההתמכרות הפכה לנפוצה יותר ויותר. כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו במצב שבו הוא מכור, וישנן התמכרויות שעלולות להוביל למצבים הרסניים. הפתרון היחיד במצב כזה הוא כמובן לפנות למרכז גמילה, כאשר בבחירה של מרכז גמילה יש כמה שיקולים שצריך לקחת לקחת בחשבון. אנחנו כאן כדי לעזור לכם להבין איך לבחור מרכז גמילה מתאים. 

 

מרכז גמילה

מרכז גמילה הוא מקום שנועד לליווי מכורים על מנת לצאת מההתמכרות שלהם. התמכרות היא מצב שבו שגרת החיים של המכור נפגעת כתוצאה מההתמכרות שלו, כאשר ההתמכרויות הנפוצות ביותר הן לסמים, הימורים או אלכוהול. במרכז הגמילה, כמו למשל https://maavar-clinic.co.il המכור עובר תהליך סדור שנועד להביא אותו למצב שבו הוא מסוגל להתגבר על ההתמכרות בכוחות עצמו.

מרכז גמילה

התמחות בסוג ההתמכרות

הפרמטר הראשון שצריך לבחון כאשר בוחרים מרכז גמילה הוא היכולת של המרכז להתמודד ולתת מענה לסוג ההתמכרות שלכם. ישנם אמנם מרכזים שמטפלים במגוון רחב של סוגי התמכרויות, אולם יש מרכזים שבהם מטופלות רק התמכרויות ספציפיות. יש יתרון לפנות למרכזים מהסוג השני כיון שבהן הטיפול ממוקד יותר בסוג ההתמכרות שלכם, מה שיאפשר לכם להשתחרר ממנה מהר יותר.

 

צוות מקצועי

הנתון השני שצריך לבדוק הוא כמובן הרמה המקצועית של הצוות. יציאה מהתמכרות היא הליך מורכב, ולא משנה כמה כוח רצון יש לכם, מדובר על תהלי שבלי ליווי מקצועי פשוט אי אפשר לשרוד אותו. לאור זאת, עליכם לבחון היטב את הרמה המקצועית של הצוות במרכז הגמילה, כדי להיות בטוחים שאלו האנשים שיוכלו להוציא אתכם לדרך חדשה, נקיים מההתמכרות שהייתה לכם.

 

אוכלוסייה במקום

לחברה במרכז הגמילה ישנה חשיבות רבה, ושיטות גמילה רבות מנצלות את הסביבה שעוטפת אתכם על מנת לעזור לכם להיגמל מההתמכרות. האוכלוסייה במרכז הגמילה היא אמנם נתון שלפעמים קשה לבחון אותו בצורה טובה, אולם אם יש לכם את האפשרו לבדוק מי האנשים שהולכים להיות יחד אתכם במרכז הגמילה זה בהחלט דבר שכדאי לעשות.

אוכלוסייה במקום

חיבור רגשי למקום

הדבר האחרון שחשוב לזכור הוא שבמרכז הגמילה אמנם יעזרו לכם, אך בסופו של דבר היכולת שלכם לצאת מההתמכרות תלויה רק בכם. לכן, חשוב שיהיה לכם חיבור רגשי למרכז הגמילה, שהוא יהיה מקום שנעים לכם להיות בו, על מנת שתהליך הגמילה יעבור עליכם בצורה כמה שיותר נעימה, מה שכמובן יעודד אתכם לשתף פעולה עם צוות המרכז במסע המורכב ליציאה מההתמכרות.

 

לסיכום

אם אתם מכורים, הדרך היחידה שלכם לצאת מזה היא באמצעות מרכז גמילה מקצועי. בבחירה של מרכז גמילה עליכם לבחון היטב מי בדיוק הצוות המקצועי במרכז והאם סוג ההתמכרות שלכם הוא כזה שניתן לקבל אליו מענה במרכז הגמילה. חשוב גם לבדוק שיש לכם חברה טובה במרכז הגמילה על מנת שהתהליך יהיה נעים.

איך לבחור את מרכז הגמילה המתאים ביותר לצרכים שלכם

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו