הזרקות בוטוקס – מה ההשפעות הארוכות טווח

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

הזרקה של בוטוקס מיועדת למניעת כיווץ השרירים בפנים, אשר עשויים לגרום לקמטים.

מדובר בטיפול המתבצע בעיקרו למטרות אסתטיות, כאשר אצל רוב המטופלים, השאיפה היא להגיע למראה צעיר יותר באמצעותו.

לרוב, כאשר עור הפנים מתבגר, עשויים להופיע קמטים בצוואר, בקו הלסת, מעל הלחיים וכיו"ב וזאת מאחר ורקמת הקולגן בעור עשויה להיפגע במהלך החיים. מעבר לכך, גם חשיפת העור לשמש עשויה להגביר את הנזק שנגרם לרקמה שלו.

 

האפקט של הזרקות הבוטוקס

הזרקות בוטוקס אינן מתקנות קמטים שנגרמו לעור עקב חשיפתו לשמש, אלא הן בעיקר מתקנות קמטים שנגרמים כתוצאה מהחלשת הרקמה בעור. הבוטוקס אמנם נחשב לחומר שמטרתו לשפר את המראה האסתטי בעיקר ולגרום לעור להיראות צעיר ומתוח יותר, אך ישנם מצבים בהם נעשה בו שימוש גם כנגד מגרנות ו/או הזעות יתר. חומר הבוטוקס אינו מזיק לבריאות, אך חשוב שטיפול ההזרקה יתבצע ע"י מטפל מומחה ומנוסה.

 

קבלת ייעוץ בטרם הטיפול

בטרם הגעתו של מטופל לטיפול הזרקת בוטוקס, עליו להיפגש עם הרופא המטפל, למטרת קבלת ייעוץ בנוגע לטיפול. במסגרת הייעוץ, הרופא מתכן יחד עם המטופל את מהלך הטיפול, באיזה אזור בפנים יוזרק הבוטוקס וכיו"ב. לעיתים, כאשר המטופל מעוניין בהזרקות בכמה אזורים שונים בפנים, ייתכן והוא יידרש להגיע לכמה פגישות ייעוץ עם הרופא המטפל.

 

השפעות לאחר הטיפול

על אף שהזרקה של בוטוקס איננה הליך כירורגי, ניכר כי במצבים מסוימים, ייתכנו הופעתן של השפעות שונות לטווח הארוך. השפעות אלה עשויות להתבטא בכמה דרכים:

  • התפתחות של זיהום – מדובר בתופעה נדירה, אם כי ייתכן מצב בו יתפתח זיהום באזור בפנים בו הוזרק הבוטוקס. אולם, גם אם יתפתח זיהום, הסיכוי הוא שהוא יהיה שטחי ולא זיהום עמוק.
  • נדידת החומר מעבר לשרירי הפנים – במצבים נדירים, ייתכן כי החומר שהוזרק יעבור לאזורים אחרים, מעבר לשרירים שאליהם הוא נועד להגיע והדבר עשוי לגרום לשיתוק של שרירים אחרים. אולם, גם מצב זה של שיתוק לרוב הינו זמני ויחלוף כעבור פרק זמן מסוים.
  • חוסר בסימטריה באזור בו הוזרק הבוטוקס – מדובר בהשפעה שאותה לא ניתן לחזות מראש, שכן היא עלולה להתרחש בעקבות דלדול של השריר, באזור בו הוזרק הבוטוקס.
  • עם הזמן, יתכן והשפעתו של החומר שהוזרק – תוקטן או שתיעלם לצמיתות.
  • יש לציין, כי המטרה העיקרית בטיפולי הזרקת בוטוקס הינה לגרום לשינוי שיישאר לפרק זמן ממושך. אולם, לא תמיד להבטיח שכך יהיה, שכן, לאחר הטיפול, מתרחשים בעורו של המטופל תהליכים שעלולים לגרום לעורו להתקמט שוב ולהיראות זקן. מסיבה זו, הוא יידרש לעבור עוד כמה טיפולים, כעבור תקופה מסוימת, בכדי לחדש את תוצאות הטיפול הקודם.

 

לסיכום

לרוב, מטופלים שעוברים הזרקות של בוטוקס, חוזרים לתפקד באופן מלא ואינם חשים בתסמינים מסוימים לאחר הטיפול. אולם, יש לקחת בחשבון את ההשפעות ארוכות הטווח שעשויות להתפתח לאחר טיפול הבוטוקס.

 

ספה לאחר הטיפול

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו