גמילה מכדורים – מהו התהליך המפורט?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

ההתמכרויות המוכרות לכולנו בדרך כלל הן סמים ואלכוהול אך יש המון סוגים של התמכרויות בדרגות קושי שונות.

למעשה רובינו מכורים לטלפון אך איננו מודעים לכך – אנחנו מרימים את הטלפון כל כך הרבה פעמים ביום גם כשאין התרעה על הודעה או שיחה, ונורא קשה

לנו כשהוא נהרס או נמצא בתיקון.

התמכרות היא נושא עם שם מאוד שלילי בחברה המודרנית לכן הסוגים השונים שלה לא מוכרים לקהל הרחב.

כמו כן, מכורים מתביישים לחשוף את עצמם בשל הביקורת שייחטפו מהסביבה.

המצב הזה לא מתוקן כי הוא לא מעודד שינוי – מכור צריך סביבה תומכת כדי להתנקות מההתמכרות.

 

אז מה התמכרות לכדורים?

יש המון כדורים שניתנים במרשם או שלא במרשם ומטרתם להקל על איזשהו סבל נפשי או פיזי. למשל – כדורים נוגדי דיכאון, משככי כאבים, כדורי שינה וכיוצא בזה. השימוש בכדורים נותן למשתמש פתרון קל, זמין ונוח לכן ההתמכרות אליהן היא כמעט מתבקשת. השימוש בכדורים צריך להיות מבוקר כדי למנוע מצב של תלות בכדורים שתוביל להתמכרות. במצב של התמכרות המכור לא מצליח לתפקד בלי ההשפעה של הכדור או שהוא פוחד להיות בלעדיה.

 

איך מטפלים?

בדומה לכל התמכרות יש לפנות קודם כל להתנזרות משימוש. שלב זה נקרא שלב ההתנתקות – פשוט להפסיק את השימוש בכדורים. ברגע שעברו חודשים רבים מהזמן בו המכור השתמש לאחרונה בכדורים יש מקום לרפא את הפצעים בנפשו שהובילו להתמכרות ואת הפצעים שההתמכרות הותירה. הדרך הטובה ביותר להצליח להתנקות היא במרכז כיון ששם יש בקרה על הנגמלים ושם מושא ההתמכרות לא נגיש. לפרטים על מרכז גמילה מכדורים.

 

הניקו הפנימי – התאוששות

לאחר שהמטופל מצליח להימנע משימוש בכדורים ניתן לפתוח את הלב שלו לעבור איתו מסע פנימי מטהר. הפסקת השימוש עלולה להוביל לדיכאון, חרדה וכדומה איתם המטופל יצטרך להתמודד. הקשיים הנפשיים והפיזיים שיעלו ידרשו מהמטופל לפתור אותם ואת הקשיים שהובילו להתמכרות ובכך לעבוד עוד מסוכה בדרך לחיים נקיים. ההתאוששות היא חלק בכל תהליך גמילה כיוון שבכל התמכרות יש מרכיבים נפשיים.

 

ללמוד לחיות בלי כדורים

החיים בלי כדורים לא קלים לנגמלים טריים. הם יצטרכו להתמודד בכוחות עצמם עם מה שפעם היו לוקחים כדור עבורו. למשל אדם שקשה לו להירדם יאלץ להשתמש בדרכים טבעיות כדי להירדם אם הוא התמכר לכדורי שינה. החיים בלי הכדורים אמנם ידרשו מאמץ אך הם יפתחו את המסוגלות העצמית של המטופל.

 

סיכום

התמכרות לכדורים היא מאוד נפוצה בחיים המודרניים בהם לאנשים יש רצון לפתור את הכל בלחיצת כפתור או בליעת כדור. תהליך הגמילה דומה לשאר ההתמכרויות, הוא כולל התנקות פיזית והתמודדות נפשית. כדי לצלוח את התקופה הזאת מומלץ לשהות במרכז גמילה לכדורים שיכוון אתכם וייתן לכם טיפול מסור.

 

תוספים

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו