בלט דיסק – האם הוא מצריך ניתוח מסובך?

תוכן עניינים
מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
אהבתם?
שתפו עם החברים!

בעיות גב הן בעיה שכיחה מאוד. פעמים רבות אנו פונים לרופא או לאדם מקצועי אחר בתלונה על כאבי גב שמהווים מטרד ומקשים עלינו בשגרת היום יום שלנו.

רוב כאבי הגב שאנו חווים במהלך חיינו הם כאבי גב טבעיים שנגרמים ממתיחה וכיווץ שרירים, מביצוע פעילות אינטנסיבית ומישיבה ממושכת.

אך, לעיתים אנו סובלים מכאבי גב כרוניים שדורשים טיפול רפואי.

פריצת דיסק היא תופעה שמוכרת לרובנו. אך ישנו תרחיש נוסף שעלינו להיות מודעים אליו, בלט דיסק. זוהי תופעה מסוכנת שיש לטפל ולא להזניח אותה על מנת לוודא שלא תהפוך לחמורה מאוד ותתפתח לפריצת דיסק. במאמר זה נסביר מהו בלט דיסק, נפרט על מספר דרכים להימנע ממנו ונסביר על הליך פשוט ויעיל לטיפול בו.

 

מה זה בלט דיסק?

עמוד השדרה מורכב מחוליות שבניהן נמצא חומר בשם דיסק. הדיסק משמש כבולם זעזועים ומגן על הגוף מטלטולים שמגיעים גם בפעולות פשוטות ובנליות. בלט דיסק הינו מצב שבו עומס ויציבה לא נכונה או טראומה שמגיעה בגלל ביצוע תנועה חדה ולא רגילה, גורמים לקרעים במעטפת הדיסק. הבלט דיסק מהווה שלב מקדים לפריצת דיסק שבו מעטפת הדיסק חלשה ומאפשרת לנוזל הג'לי שנמצא בדיסק לפרוץ החוצה.

הבלט דיסק בא לידי ביטוי בלחץ על העצבים בעמוד השדרה והוא לעיתים עלול לפתח דלקות שיגיעו עם כאב חד, הקרנה לאיברים אחרים או חוסר תחושה.

 

כיצד להימנע מבלט דיסק?

על מנת למנוע בלט דיסק, עלינו להבין מהו הגורמים שבגללם הוא מגיע. יציבה לא נכונה, ישיבה כפופה לאורך זמן, ביצוע תנועות שגויות במהלך פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, הרמת חפצים כבדים בצורה לא נכונה, הרגלי אכילה לא טובים, וחוסר ביצוע פעילות ספורטיבית עלולים לגרום ולזרז בעיות גב שונות כגון בלט דיסק. לפיכך, יש להימנע מדברים אלו ולהקפיד על אורח חיים תקין ובריא.

 

צריבת דיסק

על מנת לטפל בבלט דיסק יש לבצע הליך מיוחד שנקרא צריבת דיסק. זוהי פרוצדורה פשוטה שדורשת אשפוז קצר של מספר שעות, הרדמה מקומית וחבישה קטנה בלבד. טרם תחילת הפרוצדורה יש לעבור בדיקה והערכה של רופא. אתם אמורים לחוש הקלה בכאבים כשבועיים לאחר הפרוצדורה. צריבת הדיסק אינה הליך מסובך במיוחד ויש לה יתרונות רבים לרבות: מהירות, אשפוז קצר, הקלה מהירה בכאבים, זמן החלמה קצר, הליך פשוט ללא סיבוכים ופולשנות מינימאלית.

סובלים מכאבי גב רציניים? כאבי הגב מקשים על ניהול שגרת היום יום שלכם? אתם מתקשים לבצע פעולות פשוטות כתוצאה מכאבי הגב? גשו לרופא מקצועי, תעברו בדיקות והליכים חשובים, וקבלו את הטיפול המתאים. חשוב מאוד לטפל בכאבי הגב בזמן ולא לחכות להחמרה שלהם. בדרך כלל ניתן לפתור בעיות גב כמו בלט דיסק בהליכים פשוטים כמו צריבת דיסק שלא יזיקו לגופכם ויטפלו בהן בצורה יעילה ומהירה.

 

טיפול רפואי

מאמרים נוספים
שאולי תאהבו